Atiker

Atiker Lpg Kiti Çesitleri

Atiker markasi %100 yerli sermayedir. Atiker'in su an üretimini yaptigi çok sayida lpg kiti mevcuttur. Ayrica Lpg tanki üretmektedir. Bu yönüyle Dünyada,lpg ile ilgili a dan z ye tüm parçalarini üreten tek firmadir. Atiker Türkiye Pazarinin %50 sinden fazlasina sahiptir. Dünya'da 38 ayri ülkeye ihracat yapmaktadir. Türkiye'nin degil Dünyanin en büyük Lpg kiti üreten firmalari arasindadir. Ürettigi lpg kitlerinden bazilari sunlardir. Bunlarin hepsinin montajini yapmaktayiz.

  • Atiker Fast
  • Atiker Nanofast
  • Atiker Microfast
  • Atiker Microfast OBD
  • Atiker GOLD
  • Atiker Atikfast - Enjeksiyonlu araçlar için
  • Atiker Atikfast -Direk Enjeksiyonlu araçlar için
  • Atiker Grand - 2016 da çikan son ürün

Atiker'in Tarihçesi

 

ATIKER: TÜRKIYE’DEN ÇIKAN BIR DÜNYA MARKASI
1970  yilinda Mehmet Ali Atiker tarafindan çelik sacdan sondaj teçhiz borulari üretmek üzere kurulmus küçük bir isletme iken zaman içerisinde geliserek büyüyen Atiker Metal A.S. üretim konusunu önce oto LPG tanklari üretimine kaydirmis daha sonra ülkemizde ve dünyada yasanan teknolojik gelismeleri ve piyasalarin taleplerini göz önüne alarak LPG ve CNG yakit sistemleri üretimine yönelmistir.

Atiker Metal A.S.’nin mensubu oldugu Atiker Sirketler grubu bünyesinde Oto LPG/CNG yakit sistemleri üretimi, tekstil, elektronik, ayakkabi, dis ticaret, pazarlama konularinda faaliyet gösteren çok sayida firma yer almaktadir.

Atiker Metal A.S., otogaz sistemleri üretim ve pazarlanmasinda hizli bir gelisim süreci yasayarak bugün  bir dünya markasi haline gelmistir.

Atiker Metal A.S.’nin Konya’da yerlesik 55.000 m2 lik kapali alana sahip tesislerinde 700 ü askin beyaz ve mavi yakali çalisani ile ürettigi yüksek kaliteli ürünler Türk ve dünya tüketicilerinin kullanimina sunulmaktadir. Teknolojinin en son yeniliklerinin kullanildigi Atiker Metal A.S. üretim tesislerinde kosulsuz müsteri memnuniyeti anlayisiyla üretilen ürünlerin %60’i 5 kitadaki 40’i askin ülkeye ihraç edilmektedir.

Atiker Metal A.S., isletmeleri bünyesinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müsteri Memnuniyeti ve Müsteri Sikayetleri Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerini  etkin biçimde uygulamaktadir. Atiker Metal A.S.’nin ürettigi LPG ve CNG otogaz dönüsüm sistemleri dünyanin çesitli ülkelerden alinan çok sayida kalite belgesine ve homologasyona sahiptir.

Türk Patent Enstitüsü, 2009 yilinda ATIKER markasini “taninmis marka” olarak kabul etmis, bu karar dogrultusunda ATIKER markasi Türkiye’nin de taraf oldugu Paris Sözlesmesi kapsaminda anlasmaya taraf olan 196 ülkede sadece tescil edildigi degil, tescil edilmedigi tüm siniflarda da  tescil sarti aranmaksizin koruma altina alinmistir.

Atiker Metal A.S., son yillardaki yeni ürün gelistirme, yeni teknoloji gelistirme, kapasite artirma çalismalarinin sonucunda üretim kapasitesini geometrik olarak büyütmüs, üretim teknolojisini tümüyle yenilemistir. Bir dünya markasi olmanin geregi olarak Atiker Metal A.S. üretim tesisleri bünyesinde yüksek kaliteli, düsük maliyetli üretim için gerekli teknolojik altyapi olusturulmustur. Atiker Metal A.S. Ar-Ge, tasarim ve üretim ekipleri “Çevre Dostu Ileri Teknoloji Ürünleri” sloganiyla müsterilerine yüksek kaliteli ileri teknoloji ürünlerini makul fiyatlarla sunma çabasindadir.

Atiker Metal A.S., dünya piyasalarinda süregelen rekabet yarisinda hep önde olabilmek, degisen müsteri istek ve beklentilerini karsilayabilmek için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine özel önem atfetmis, bu dogrultuda Selçuk Üniversitesi ögretim üyeleri ile isbirligi yapmak amaciyla Selçuk Üniversitesi Teknoloji gelistirme Bölgesinde (Konya Teknokent) bir Ar-Ge birimi olusturmustur. Atiker Metal A.S., Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri kapsaminda ürün portföyünü sürekli gelistirmis, mevcut ürünlerin kalite ve performansini piyasalarin talepleri ve teknolojik gelismeler dogrultusunda sürekli gelistirmis ve güncellemis, ürettigi her bir parça ve bilesende imalat atiklarini azaltmis, ürün güvenilirligini artirmak üzere potansiyel hata ve arizalari önleyici iyilestirmeleri gerçeklestirmistir.

Atiker Metal A.S., müsterilerine ve insanliga karsi sorumluluklarini bir geregi olarak ürün ve teknoloji gelistirme projelerinin yaninda önemli sosyal sorumluluk projelerini de uygulamaya koymustur.

Atiker Metal A.S.’nin yönetimi, tüm çalisanlari, bayileri ve dünya üzerine yayilmis distribütörleri, temiz bir çevre ve kosulsuz müsteri memnuniyeti için durmadan ve yilmadan çalismaktadir.